Naujienos


Miškuose – ypatinga sausra ir didžiulis gaisrų pavojus!

Mažeikių RP paskelbė 2018-06-21 03:30   [ atnaujinta 2018-06-21 03:31 ]

Dėmesio!
Miškuose – ypatinga sausra ir didžiulis gaisrų pavojus!
Nesilankykite miškuose, jei nėra būtinybės!
Pastebėję gaisrą nedelsdami apie tai praneškite trumpuoju numeriu 112.VMU: „Neišaiškintų miško vagysčių neturi likti“

Mažeikių RP paskelbė 2018-05-17 23:40   [ atnaujinta 2018-05-18 01:21 ]

Trakų rajone pagautam mišką vogusiam gyventojui už aplinkai padarytą žalą gresia bauda, siekianti apie 20 tūkst. eurų, kai pavogtos medienos vertė įvertinta vos apie 3 tūkst. eurų.

„Valstybinių miškų urėdija perspėja, kad kiekvienas vagystės atvejis yra nuodugniai tiriamas, apie kiekvieną atvejį pranešama policijai, o baudos už žalą aplinkai dažniausiai gerokai viršija pavogtos medienos vertę, tad nusprendus pasigviešti valstybinio miško geriau devynis kartus pagalvoti ir atsisakyti šios minties“, – sako Valstybinių miškų urėdijos vadovas Marius Pulkauninkas.

Vagystė Trakų regioninio parko Aukštadvario girininkijos Mergiškių valstybinės reikšmės miške pastebėta š. m. balandžio 24 d. „Ganėtinai atokioje vietoje pastebėjome miško kirtimo pėdsakus, kurių vagys nė nesistengė slėpti – išsivežė vertingiausią medieną, o šakas, viršūnes tiesiog paliko miške“, - pasakoja Trakų regioninio padalinio l.e.p. vadovas Vaidotas Pauželis.

Pasak V. Pauželio, iškart buvo galima įtarti, kad nusikaltęs asmuo gerai pažįsta vietinius miškus, nes pasirinkta atoki nuo kelių ir gyvenviečių vieta, kad pjūklų ir technikos garso negirdėtų pašaliniai žmonės. Specialistai nustatė, kad valstybiniame miške nukirstos 63 eglės bei pušys ir pavogti 37 kietmetriai likvidžios medienos, taip pat žala padaryta šalia esančiam privačiam miškui.

Valstybės miške pavogtos medienos vertė siekia apie 3 tūkst. eurų, o gamtai padaryta žala – apie 20 tūkst. eurų, mat vagystė įvykdyta regioniniame parke, kur aplinkai padaroma žala vertinama daugiau nei ūkinės paskirties miške.

Jau balandžio 27 d. V. Pauželis, kartu su Aukštadvario girininkijos girininku Juozu Urbanavičiumi, rado dalį pavogtos medienos ir nustatė įtariamąjį vietos gyventoją, kurio tapatybė neatskleidžiama kol Trakų rajono policijos komisariatas vykdo tyrimą.

„Vagystė nustebino įžūlumu, mūsų regione jau senai neturėjome tokio masto stataus miško vagystės, jos baigėsi gal prieš dešimt metų, po to fiksavome tik vieną kitą nupjautą medį. Galbūt pagalvota, kad vykstant reformai būsime mažiau budrūs. Tačiau mes dirbame kaip dirbome ir tiriame kiekvieną vagystės atvejį“, – sako V. Pauželis.

Pasak M. Pulkauninko, nors vagysčių mastai, palyginti su tuo, kas buvo prieš dešimtį metų, gerokai sumažėję, bet vis dar išlieka opia problema. 2017-aisiais valstybės miškuose fiksuotos 66 vagystės, kurių metu pavogta daugiau kaip 500 kub. metrų medienos.

„Vagystėms išaiškinti skiriame didelį dėmesį. Pernai išaiškintos 43 vagystės ir surasta beveik 240 kub. metrų pavogtos medienos. Labai tikimės, kad nuo nusikaltimų atgrasys ir šiuo metu tikrai nemažos baudos. Jei pernai žala miško valdytojų turtui įvertinta beveik 14 tūkst. eurų, aplinkai padaryta žala viršija 150 tūkst. eurų, tad rizika dešimt kartų didesnė nei galima nauda“, – sako Valstybinių miškų urėdijos vadovas.

Pernai fiksuota 15 jau pagamintos miško produkcijos grobimų, 11 atvejų išaiškinti, bendra nusikaltimų žala siekia 16,5 tūkst. eurų.

Valstybinių miškų urėdija yra valstybės įmonė, patikėjimo teise valdanti, naudojanti valstybinius miškus ir jais disponuojanti įstatymų nustatyta tvarka, taip pat vykdanti juose kompleksinę miškų ūkio veiklą, kuri apima miškų atkūrimą, priežiūrą, apsaugą, racionalų miškų išteklių naudojimą ir prekybą mediena bei miško ištekliais. Valstybinių miškų urėdijos visas turtas nuosavybės teise priklauso Lietuvos Respublikai, o miškų urėdija turtą valdo, naudoja bei disponuoja juo turto patikėjimo teisėmis. 

Pagrindinis šių metų Valstybinių miškų urėdijos tikslas – įgyvendinti įmonės reorganizaciją, suformuoti regioninių padalinių vadovų komandą, apjungti dalį regioninių padalinių sumažinant jų skaičių iki 26. Girininkijų skaičius liks nepakitęs – 337. Valstybinių miškų urėdija siekia tapti modernia, profesionalia, ekonomiškai stipria įmone, kurios valdymas grindžiamas šiuolaikiniais vadybos metodais ir pažangiomis technologijomis, kurios veikloje galioja aukščiausi skaidrumo ir viešumo standartai.

VĮ Valstybinių miškų urėdijos direktorius M. Pulkauninkas aplankė Mažeikių RP

Mažeikių RP paskelbė 2018-05-10 06:05   [ atnaujinta 2018-05-10 06:07 ]

Gegužės 10 d. Mažeikių regioninį padalinį aplankė VĮ Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas kartu su medienos ruošos skyriaus vedėju Vigantu Kraujaliu. Direktorius papasakojo ne tik apie save, savo patirtį, urėdijos ateities planus ir strategiją, bet ir atsakinėjo į darbuotojams aktualius klausimus, išklausė esamas problemas, pasiūlė galimus sprendimo variantus.

Miško sodinimas Papilės girininkijoje

Mažeikių RP paskelbė 2018-04-22 22:50   [ atnaujinta 2018-04-22 22:52 ]

Šių metų balandžio 20 dieną įvyko miško sodinimas Papilės girininkijoje kuriame dalyvavo moksleiviai iš Papilės gimnazijos. Viso buvo pasodinta beveik 3000 juodalksnių ir beržų sodinukų. Moksleiviai turėjo progą ne tik išmokti sodinti medelius, bet ir pabendrauti su girininkijos darbuotojais, sužinoti informacijos apie mišką. Dėkojame moksleiviams, auklėtojoms bei gimnazijai už šią gražią dovaną miškui.

Pilna nuotraukų galerija: čia

Šimtmečio nacionalinis miškasodis laukia talkininkų visoje Lietuvoje

Mažeikių RP paskelbė 2018-04-17 23:00   [ atnaujinta 2018-04-17 23:00 ]

Aplinkos ministerija ir Valstybinių miškų urėdija balandžio 28 d., paskutinįjį šio mėnesio šeštadienį, kviečia šalies gyventojus į valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą nacionalinį miškasodį.

„Visoje Lietuvoje vyksiančių miškasodžio talkų metu bus pasodinta net 100 hektarų miško, juos apsodinant medeliais, – sako aplinkos viceministras Martynas Norbutas. – Ne mažiau reikšmingas sprendimas – net keliose Lietuvos vietose pasodinti šimto ąžuolų giraites“.

Nacionalinis miškasodis vyks visuose keturiasdešimt dviejuose Valstybinių miškų urėdijos (VMU) regioniniuose padaliniuose. Daugumoje jų miškininkų globojami talkininkai sodins ąžuoliukus, liepaites, pušis, egles, berželius ir kitų rūšių medžius. Šimtmečio ąžuolynai turėtų sužaliuoti VMU Biržų, Dubravos, Kaišiadorių, Kėdainių, Kretingos, Radviliškio, Šiaulių ir Veisiejų padalinių miškuose.

„Miškininkai lauks kiekvieno talkininko, nuo mažiausio iki didžiausio, norinčio savo rankomis prisidėti gausinant žaliąjį šalies turtą ir tokia simboline dovana pasveikinti savo valstybę, – sako VMU direktorius Marius Pulkauninkas. – Sunku rasti dar  prasmingesnę dovaną Lietuvai kaip ši visuotinė akcija“.

Informaciją apie vietas, kur vyks nacionalinis miškasodis, ir kontaktus užsiregistruoti ar pasiteirauti rasite VMU tinklalapyje.

Prie Valstybinių miškų urėdijos vairo – Marius Pulkauninkas

Mažeikių RP paskelbė 2018-03-19 23:43   [ atnaujinta 2018-03-19 23:43 ]

Šįryt aplinkos ministras Kęstutis Navickas valstybės įmonės Valstybinių miškų urėdijos darbuotojams pristatė naująjį šios įmonės vadovą Marių Pulkauninką.

Nuo šiandien Valstybinių miškų urėdijos direktoriumi pradėjęs dirbti Marius Pulkauninkas į šias pareigas paskirtas konkurso būdu.

Keturiasdešimtmetis naujasis vadovas yra baigęs Vilniaus universitetą, kur įgijo verslo administravimo ir vadybos magistro išsilavinimą. Marius Pulkauninkas nuo 2002 m. dirbo tarptautinėse audito ir konsultacinėse kompanijose „Arthur Andersen“ ir „Ernst and Young Baltic“, nuo 2014 m. – AB „Klaipėdos nafta“. Pastaruoju metu buvo šios bendrovės finansų direktorius.

Pasak naujojo Valstybinių miškų urėdijos vadovo, jis sieks suburti įmonę, kuri patikimai, veiksmingai ir skaidriai valdytų vieną svarbiausių šalies turtų – miškus.

Valstybinių miškų urėdijos direktoriaus kadencija – penkeri metai.

Valstybinių miškų urėdijos padaliniams ieškomi vadovai

Mažeikių RP paskelbė 2018-03-16 03:10   [ atnaujinta 2018-03-16 03:10 ]

VĮ Valstybinių miškų urėdija (VMU) skelbia konkursą 26-ių įmonės regioninių padalinių vadovų pareigoms užimti. Kandidatų paraiškų laukiama iki kovo 26 dienos.

Iš pretendentų reikalaujama aukštojo išsilavinimo biomedicinos mokslų srityje, ne trumpesnės kaip trejų metų darbo patirties miškininkystės srityje bei kitų specifinių ir bendrųjų gebėjimų. Reikalavimai konkurso dalyviams ir kandidatavimo tvarka pristatoma VMU svetainėje.

VĮ VMU regioninio padalinio vadovas bus atsakingas už padalinio valdymą, vykdant jame deleguotą kompleksinę miškų ūkio veiklą, apimančią šių miškų atkūrimą, priežiūrą, apsaugą, racionalų miškų išteklių naudojimą ir prekybą mediena bei miško ištekliais. Taip pat šie vadovai organizuos miškų atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir miško išteklių naudojimo pažangių technologijų diegimą.

Šiuo metu Valstybinių miškų urėdijos laikinuoju vadovu paskirtas buvęs Panevėžio miškų urėdas Valdas Kaubrė. Kovo 19 dieną įmonei pradės vadovauti direktorius Marius Pulkauninkas, laimėjęs Aplinkos ministerijos skelbtą konkursą urėdijos vadovo pareigoms užimti.

Privačių miškų savininkams – apie Europos Sąjungos paramą

Mažeikių RP paskelbė 2018-03-16 03:08   [ atnaujinta 2018-03-16 03:09 ]

Kovo 28 d. vyks nemokami nuotoliniai mokymai privačių miškų savininkams apie ES paramą pagal 2014-2020 m. Lietuvos kaimo plėtros programos priemonę „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“. Pradžia – 14 val.

Tai jau aštuntas iš dešimties Aplinkos ministerijos organizuojamų nemokamų nuotolinių mokymų ciklo užsiėmimas. Lektorė – Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos miškininkystės specialistė Vita Guogaitė.

Kitų dviejų užsiėmimų temos: ES parama pagal kitas 2014-2020 m. Lietuvos kaimo plėtros programos priemones, susijusias su miškų ūkio veikla, ir mokesčiai miško savininkui už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką.

Mokymai vyksta realiu laiku. Jų metu galima užduoti su tema susijusių klausimų, į kuriuos čia pat bus atsakyta. Norintieji dalyvauti mokymuose turėtų į juos užsiregistruoti. Išsamesnės informacijos galima teirautis tel. (8 347) 44049, 8642 11894 arba el. p. miskininkyste@lzukt.lt.

Aplinkos ministerija šiuos mokymus organizuoja jau antrus metus, atsižvelgusi į miškų savininkų apklausas. Jos parodė, kad vienas pagrindinių trikdžių jiems ūkininkauti savo miško valdose – žinių stoka. Todėl vėl skirta lėšų iš Bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programos privačių miškų savininkų nuotoliniams mokymams. Juos rengia konkursą laimėjusi VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba.

Išrinktas Valstybinių miškų urėdijos vadovas

Mažeikių RP paskelbė 2018-02-25 23:17   [ atnaujinta 2018-02-25 23:17 ]

Pasibaigusią atranką valstybės įmonės Valstybinių miškų urėdijos vadovo pareigoms užimti laimėjo Marius Pulkauninkas, dabartinis AB „Klaipėdos naftos“ finansų direktorius.

40 metų M. Pulkauninkas studijavo Vilniaus universitete, kur įgijo verslo administravimo ir vadybos magistro išsilavinimą. Nuo 2002 m. dirbo tarptautinėse audito ir konsultacinėse kompanijose „Arthur Andersen“, UAB „Ernst and Young Baltic“. „Klaipėdos naftoje“ dirba nuo 2014 m. spalio, taip pat yra laikinai vadovavęs šiai bendrovei.

Konkursą laimėjęs kandidatas išsikėlė tikslą suburti įmonę, kuri patikimai, efektyviai ir skaidriai valdytų vieną svarbiausių šalies turtą – miškus – ir būtų pavyzdinė Lietuvoje ir Europoje.

Valstybinių miškų urėdijos direktoriaus pareigoms Marius Pulkauninkas bus paskirtas po teisės aktų nustatytų procedūrų. Vadovo kadencija – penkeri metai.


Skelbiamas Valstybinių miškų urėdijos vadovo konkursas

Mažeikių RP paskelbė 2018-01-16 23:52   [ atnaujinta 2018-01-16 23:52 ]

Paskelbtas konkursas valstybės įmonės Valstybinių miškų urėdija vadovo pareigoms užimti. Kandidatų paraiškų laukiama iki sausio 31 dienos, iki kurios jie turės pateikti įmonės veiklos programą. Valstybinių miškų urėdijos vadovo kadencija truks penkerius metus.

Anksčiau skelbtą įmonės vadovo konkursą nuspręsta atšaukti. Paraiškas konkursui tuo metu pateikė tik trys kandidatai ir nė vienas jų neturėjo vadovavimo didelei įmonei patirties, todėl neatitiko konkurso sąlygų.

„Atsižvelgus į šias aplinkybes, konkurso sąlygos nežymiai pakoreguotos nenuleidžiant reikalavimų kartelės. Dabar vienas pagrindinių reikalavimų kandidatams – turėti ne mažesnę nei trejų metų vadovavimo didelei įmonei, didelės įmonės struktūriniam padaliniui arba įmonių grupei patirtį, – sako aplinkos viceministras Martynas Norbutas. – Tikiuosi, šios konkurso sąlygos leis sulaukti daugiau kandidatų paraiškų ir išsirinkti tinkamiausią įmonės vadovą“.

Šiuo metu įmonės laikinuoju vadovu paskirtas buvęs Panevėžio miškų urėdas Valdas Kaubrė. Jis direktoriaus pareigas eis, kol konkurso būdu bus priimtas naujas įmonės vadovas. Praėjusių metų pabaigoje aplinkos ministras K. Navickas patvirtino Valstybinių miškų urėdijos valdybą.

Šių metų sausio 8 d. veiklą pradėjusi Valstybinių miškų urėdija administruoja 42 regioninius padalinius (filialus). Aplinkos ministerija, vykdydama valstybinių miškų pertvarką, filialų skaičių per šiuos metus siūlo sumažinti iki 26, dėl galutinės įmonės struktūros sprendimą priims įmonės valdyba.

1-10 of 241