Naujienos‎ > ‎

Gaisrų pavojus miškuose išlieka

Mažeikių urėdija paskelbė 2014-08-06 05:50
Nuotrauka iš santarves.lt redakcijos archyvo

Dėl vis dar besitęsiančių karštų orų rajono miškams yra kilęs didelis gaisrų pavojus, nuo mėnesio pradžios apribotas gyventojų lankymasis juose.
Mažeikių rajone apie 53 procentus visų miškų sudaro valstybiniai miškai, kuriuos valdo ir prižiūri valstybės įmonė Mažeikių miškų urėdija, kitus 47 procentus sudaro privačius ir rezervuotus nuosavybės teisės atkūrimui miškus.
„Dėl didelio darbo krūvio ir esant dideliems miškų plotams ne visada valstybiniai miškų pareigūnai suspėja apžiūrėti  visus miškelius, o privačių miškų savininkai neretai pamiršta savo pareigas. Todėl reikėtų priminti, kad privataus miško savininkas privalo saugoti mišką nuo gaisrų, kenkėjų ir ligų, neteisėto kirtimo, miško naudojimo tvarkos pažeidimų ir kitų veiksmų, darančių žalą miškui ir aplinkai“, – informavo Miškų kontrolės skyriaus Šiaulių teritorinio poskyrio vyresnysis specialistas Paulius Gedrimas.
Anot aplinkosaugininko, privačių miškų savininkai privalo laikytis teisės aktais patvirtintų miškų priešgaisrinės apsaugos reikalavimų, savo lėšomis įgyvendinti profilaktines priešgaisrines priemones (įrengti priešgaisrines juostas ir laužavietes, valyti užterštą mišką ir kita).
Vien šiemet rajono privačiuose miškuose jau kilo du gaisrai.

Šaltinis: http://www.santarve.lt/aktualijos/gaisru-pavojus-miskuose-islieka/
Comments