Naujienos‎ > ‎

Miškininkai išbandė taiklumą šaudymo varžybose

Mažeikių RP paskelbė 2017-06-07 05:10   [ atnaujinta 2017-06-07 05:10 ]
Sportingo aikštelėje, kurioje sąlygos artimos įvairių paukščių medžiojimui,  taiklumą išbandė Lietuvos Respublikos Seimo, Generalinės miškų urėdijos  ir šalies miškų urėdijų komandos, pavieniai šauliai. Į varžybas susirinko beveik 90 šaulių, per 30 komandų iš įvairių šalies miškų urėdijų. Gaila, kad į varžybas neatvyko visi, išreiškusieji norą dalyvauti.

Komandinėje įskaitoje varžybų nugalėtoja tapo Tauragės komanda (170 taškų), antrą vietą užėmė Vilniaus atstovai iš komandos „Dvyliktas kalibras“ (150 taškų), trečioje vietoje palikę Anykščių miškų urėdijos atstovus su tokiu pat taškų „kraičiu“.

Individualioje įskaitoje nugalėjo Svajūnas Ringaila iš Telšių miškų urėdijos, antrą vietą užėmė Edmundas Šiaudvytis (Tauragės miškų urėdija), trečia vieta atiteko Kornelijui Aleknai (Panevežio miškų urėdija).

Generalinis miškų urėdas dr. Rimantas Prūsaitis kartu su Lietuvos Respublikos  Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininku dr. Kęstučiu Mažeika komandoms nugalėtojoms ir prizininkėms įteikė specialiai pagamintas taures, šauliai buvo apdovanoti medaliais, o besivaržiusieji asmeninėje įskaitoje – ir vardiniais diplomais.

Generalinis miškų urėdas pasidžiaugė pirmąkart sėkmingai organizuotomis respublikinėmis  miškininkų stendinio šaudymo varžybomis, už šią idėją jis dėkojo Šakių miškų urėdijos miškų urėdui Sigitui Tamošaičiui. Generalinis miškų urėdas vylėsi, kad kitais metais išbandyti rankos taiklumą susirinks dar gausesnis būrys miškininkų, dalyvaus visų miškų urėdijų šaulių komandos. Dr. Rimanto Prūsaičio teigimu, apie varžybų tęstinumą buvo nemažai kalbėtasi su jų organizatoriais ir dalyviais. Išsakytas pageidavimas įtraukti kuo daugiau dalyvių, todėl svarstoma kitais metais surengti atrankines zonines ir respublikines šaudymo varžybas bei pasiūlyti jose papildomų rungčių.

Šaudymo, beje, ir prieš kurį laiką vykusių respublikinių miškininkų krepšinio varžybų globėjas   dr. Kęstutis Mažeika sakė esąs aktyvus ir sportiškas žmogus nuo jaunystės, todėl be sporto neįsivaizduoja savo gyvenimo, skatina sportuoti ir kitus. Nors šaudymas turi savo specifiką, šios varžybos parodė, kad tarp miškininkų nemažai medžiotojų ir taiklių šaulių. Seimo narys ir pats taikėsi į skriejančias „antis“, tačiau, pasak jo, asmeninėje įskaitoje pasirodė vidutiniškai, savo pavyzdžiu labiau drąsino ir palaikė kitus dalyvius, pasidžiaugė jų rezultatais. „Manau, kad šios pirmosios varžybos praėjo sklandžiai, dalyviai buvo puikios nuotaikos, kurios neaptemdė nuogąstavimai dėl artėjančios miškų sistemos reformos. Susirinkę kartu miškininkai turėjo galimybę pakalbėti apie savo veiklos rezultatus, aptarti problemas ir ateities planus. Kalbėjomės ir apie šaudymo varžybų tęstinumą, sieksime jas išplėsti, sukviesti daugiau dalyvių. Turime ambicingų planų surengti miškininkų vasaros olimpiadą, į kurią miškininkai atvyktų kartu su šeimomis. Atitinkamai įtrauktume ir įvairesnių rungčių, turime kur tobulėti ir dėl ko stengtis,“ - sakė dr. K. Mažeika.

http://miskininkas.eu/miskininkai-isbande-taikluma-saudymo-varzybose/