Naujienos‎ > ‎

Miškininko diena 2014

Mažeikių urėdija paskelbė 2014-09-23 03:24

Alfredo Pliadžio (Fotodiena) nuotr.

Ši diena kasmet minima vis kitoje vietoje, tačiau kasmet su originaliu scenarijumi. Šventės formatas ilgainiui nusistovi. Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos siūlymu ir Lietuvos miškininkų sąjungai pritarus, profesinė šventė pakaitomis organizuojama visuomenei ir bendruomenei, šią dieną visuomet pagerbiami ir apdovanojami geriausieji profesijos atstovai. 

Susirinkusiuosius pasveikino Marijampolės miškų urėdijos medžioklės ragų ansamblis, vadovaujamas Audriaus Pučinsko. Miškininkams sugiedojus „Tautišką giesmę“, pasveikinimo žodį tarė Lietuvos miškininkų sąjungos prezidentas prof.dr. Edmundas Bartkevičius. Anot LMS prezidento, Miškininkų diena yra proga susitikimui, kolegų pažmoniui, todėl ne laikas ir ne vieta analizuoti praėjusiuosius metus. Per metus įvyko Girininkų IV-asis suvažiavimas, vasarą Aplinkos ministerijos dėka pavyko į Šveicarijoje vykusį Europos miškininkų orientavimosi sporto čempionatą išsiųsti šalies miškininkų delegaciją, iš kur lietuviai parvežė net 27 medalius. „Ar gali kitos profesijos žmonės pasigirti tokiu medalių skaičiumi?“- klustelėjo LMS prezidentas. Salė atsakė ovacijomis. Naudodamasis proga, Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto dekanas prof. E.Bartkevičius pakvietė visus spalio 2-4 d. aplankyti ASU, kur vyks miško, medžioklės, aplinkos ir gyvulininkystės technologijų paroda „Sprendimų ratas 2014“. Ypatingai kvietė atvykti spalio 3 d., kada vyks tarptautinė medžioklės aplinkos konferencija, kurios metus bus aptartos ir aktualios afrikinio kiaulių maro problemos. Visiems miškininkams ir tiems, kurie save vadina miško draugais, LMS prezidentas linkėjo ąžuolo didybės ir sveikatos.
Miškininkus pagerbti, LR Seimo pirmininkės Graužinienės padėką perduoti atvyko Seimo pirmininkės sekretoriato vadovo pavaduotojas Sigitas Mecelica. „Jūsų pastangomis Lietuvoje daugėja žaliųjų plotų, Lietuva natūraliaisiais miškais pirmauja visoje Europoje. Mišką auginate ne tik sau, bet ir ateities kartoms. Jūsų dėka prižiūrimi ne tik brandūs miškai, bet sparčiais didėja ir jaunuolynų plotai“,- sakė S.Mecelica, pasidžiaugęs, kad Seimas jau keleri metai puoselėja gražią tradiciją ir kartu su miškininkais sodina Europos mišką Kaišiadorių rajone. Perskaitęs Seimo pirmininkės sveikinimą, jis įteikė miškininkams padėkų Seimo pirmininkės L.Graužinienės vardu.
Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas sakė visada su džiaugsmu atvykstantis į fanatikų komandą, kuri švenčia profesinę šventę. Seimo narys prisipažino turįs blogą charakterį, nes vykdamas į šventę iš Kėdainių galvojo ką padarė ir ko nepadarė komitetas, kas pavyko ir nepavyko sprendžiant miškininkų problemas. Pirmiausia jis miškininkams padėkojo, kad priaugino tiek baravykų, kad užteko net tiems, kurie negrybauja. Komiteto pirmininkas nuoširdžiai padėkojo Aplinkos ministerijos Miškų departamentui, kad pagaliau po daugelio metų išreikalavo, kad ir privačių miškų savininkai mokėtų 5 proc. pelno į miško fondą. Komiteto pirmininkas sakė nesuprantantis, kodėl šis žingsnis nebuvo žengtas tada, kada to ir reikėjo – atsiradus privatiems miškams. „Man labai įstrigo diskusija su Lietuvos miško savininkų asociacijos pirmininku ponu Algiu Gaižučiu, kurio argumentas į klausimą, kodėl jie nemoka į miško fondą, kad būtų renovuojami miško keliai, purškiami nukentėję miškai – neva todėl, kad jie moka gyventojų pajamų mokestį ir mano, kad šito pakanka. Dėkingas miškininkams už palaikymą ir manau, kad tai nuo sausio pirmosios bus parama ir privatiems miškams“- sakė A.Salamakinas. Jis dėkojo ir už diskusiją praėjusį trečiadienį komitete, kurioje dalyvavo generalinis miškų urėdas Gintaras Paltanavičius, Trakų miškų urėdas Vygantas Mierkis ir Kuršėnų miškų urėdas Algimantas Kundrotas. „Medienos perdirbėjai reikalauja, kad būtinai jie pirktų pirmi ir nė žingsnio atgal, bet tai reiškia, kad jie pasiūlys ir savo kainą. Bet jei leisim perdirbėjams pirkti pirmumo teise, Lietuvos laisvosios rinkos institutas labai apsidžiaugs, pareikšdamas, kad štai Valstybė nemoka tvarkyti savo kapitalo, todėl reikia viską privatizuoti. Kitas žingsnis žengtas trečiadienį, kai pagaliau aplinkos viceministras Linas Jonauskas pareiškė, kad atšaukiamas Jūsų budėjimas naktimis“. Anot Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko, šis žingsnis turėjo būti žengtas dar liepos pirmąją, kada buvo sutarta, kad komitetas pataiso LR Aplinkos apsaugos įstatymą, kad budi tie, kuriems ir privalu budėti, gaudyti brakonierius. Gera naujiena, kad mobiliųjų grupių budėjimai atšaukti, o bloga, kad urėdijoms tam teko išleisti 1,5 mln. litų savo uždirbtų pinigų. Užtat A.Salamakinas juokavo, jog gera naujiena laikytina ir tai, kad budėdami miškininkai galėjo pabėgti nuo žmonų... Prieš apdovanodamas tuos, kurie nusipelnė Aplinkos komiteto padėkų, A.Salamakinas pastebėjo, kad miškininkai šios kadencijos Seimo Aplinkos apsaugos komitete neturi opozicijos – dėl skalūnų komiteto nariai gali ginčytis išsijuosę, o dėl miškininkų balsuoja vieningai. 
Lietuvos Ministro Pirmininko patarėjas Vilius Kavaliauskas į susirinkusiuosius kreipėsi „Jūsų ekscelencija miškininkai“, nes nežinojo kaip kitaip pareikšti padėką miškininko profesijai. „Kai buvau mažas ir gyvenau Kapčiamiestyje, turėjau draugą, kurio tėvas buvo Pertako girininkas Antanas Olšauskas“- neslėpė savo sentimentų miškininkams, nes prisimindamas geriausią dviejų rajonų dainininką, gerą žmogų ir miškininką ir dabar užsuka į Pertako girininkiją susitikti su savo vaikyste. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius per savo patarėją perdavė, kad yra tik trys profesijos, nuo kurių priklauso Lietuvos ateitis: tai skulptoriai, architektai ir miškininkai, nes šie dirba darbus labai kietoje aplinkoje. V.Kavaliauskas įteikė premjero padėkas. 
Tikra sensacija tapo medžiotojo, žmogaus, sukūrusio medžioklės lietuviškus šaukinius ir medžioklės melodijas, saksofonininko, nacionalinės premijos laureato prof. Petro Vyšniausko ir jo sūnaus, įrašiusios šias melodijas į kompaktinę plokštelę, trimitininko Dominyko Vyšniausko pasirodymas. Jį LR aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas įvertino importiniu „wow!“ Jis pažymėjo ir gerą auditorijos aurą, patikinęs, kad tikrai ne kiekvienai auditorijai tą sako. Ministras savo sveikinimo kalboje pažymėjo, kad nemato didesnių problemų dėl miškininkų ir miško perdirbėjų bendradarbiavimo, padėkojo už atlaikytą reikalavimą budėti kartu su aplinkosaugininkais naktimis. Pirmąją Aplinkos ministerijos padėką jis įteikė 70-ešimetį rugsėjo 20 dieną švenčiančiam žinomam miškininkui, medžiotojui Vytautui Ribikauskui, tebedirbančiam Dubravos eksperimentinės mokomosios miškų urėdijos ryšių su visuomene specialistu. 
Generalinis miškų urėdas Gintaras Paltanavičius akcentavo miškininkų misiją - darbą tarsi ilgąją nenutrūkstamą tiesiąją - perpetum mobile ir garantavo, kad valstybinių miškų žinyba pateisins jai Valstybės iškeltus iššūkius ir lūkesčius. „Valstybinių miškų žinyboje dirba protingos galvos, yra suformuotas tvirtas sprandas, sveikas stuburas, gyvybingos ir eiklios kojos, todėl mes atviri naujiems iškeltiems uždaviniams. Dirbkime ir didžiuokimės savimi, nes mes – geriausi. O pirmadienį – vėl atgal“- priminė jis. Generalinis miškų urėdas G.Paltanavičius paskelbė, kad Miškininkų šventės išvakarėse Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininko, LMS prezidento ir Miškų urėdų tarybos teikimais aukščiausiu Generalinės miškų urėdijos apdovanojimu, medaliu „Auksinis ąžuolo lapas“ už beveik 2 dešimtmečių atsakingą vadovavimą Generalinei miškų urėdijai, rezultatyvų valstybės įmonių miškų urėdijų veiklos organizavimą, indėlį į valstybinių miškų sistemą buvo apdovanotas Benjaminas Sakalauskas. Salė šią žinią palydėjo audringais plojimais. Generalinis miškų urėdas G.Paltanavičius apdovanojo grupę miškininkų Generalinės miškų urėdijos pasižymėjimo ženklais už nepriekaištingą tarnybą. 
Žemės ūkio viceministrė Leokadija Počikovska pasveikino miškininkus žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės ir visos ministerijos vardu. 
Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Petras Algirdas Rauka pasiūlė iniciatyvą LMS, kad Miškininko dieną nė vienas į mišką neitų, kaip jo senelis sakydavo, „su strielba“, kartu pasidžiaugė, kad dauguma miškų urėdijų darbuotojų yra šios federacijos nariai ir linkėjo, kad „vardan tos Lietuvos vienybė težydėtų“.
ASU prorektorius doc.dr. Vidmantas Butkus sveikino universiteto akademinės bendruomenės ir administracijos vardu. Jis sutiko, kad taikliai apie miškininkus išsireiškė Vilius Kavaliauskas, sulygindamas miškininkus su skulptoriais, kadangi nuo miškininkų priklauso kokią matysime Lietuvą, tačiau išsakė ir profesijų skirtumus. „Skulptorius skulptūrą gali iškalti sąlyginai greitai. Miškininkų tvarinį gali išvysti tik kita karta“. Kitas miškininkų išskirtinumas, anot prorektoriaus – meilė gamtai. Jis patikino, kad nežiūrint demografinės duobės, ASU net trečdaliu padidino studentų priėmimą, kai kitos Alma Mater jį buvo priverstos sumažinti. 
Miškininkus pasveikinti atvykęs Lietuvos paraplegikų asociacijos prezidentas Juozas Bernatavičius džiaugėsi urėdijų įrengiamais rekreaciniais objektais, draugiškais neįgaliesiems, o profesinės šventės proga į miškininkų gretas įliejo du simbolinius darbuotojus – Don Kichotą ir jo ištikimąjį ginklanešį Sančą Pansą, kurie reikalui esant padėtų kariauti su vėjo malūnais.

Generalinės miškų urėdijos informacijaComments