Naujienos‎ > ‎

Nustatyta tvarka, kaip turi būti gabenama apvalioji mediena

Mažeikių urėdija paskelbė 2014-10-16 23:33
Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas patvirtino Apvaliosios medienos gabenimo tvarkos aprašą. Jis numato medienos siuntėjų pareigą informuoti savivaldybes apie planuojamą medienos gabenimą rudenį ir pavasarį, laikotarpiu, kai tikimybė sugadinti kelius ypač didelė.

Anksčiau apvaliosios medienos, pagamintos skirtingų nuosavybės formų miškuose, gabenimas, priklausomai nuo vežėjų skirtingo teisinio subjektiškumo (fiziniai ar juridiniai asmenys), buvo reglamentuotas skirtinguose teisės aktuose. Nuo šiol jį reglamentuoja Apvaliosios medienos gabenimo tvarkos aprašas.

Nors dalis miško kelių nėra inventorizuoti ir neturi aiškaus savininko, daugelis vietinės reikšmės vidaus kelių priklauso savivaldybėms. Dažniausiai būtent savivaldybės yra atsakingos už susisiekimo galimybę tarp atskirų kaimų, vienkiemių, į kuriuos kelias dažnai eina miškais. Joms dažniausiai tenka ir pareiga šiuos kelius prižiūrėti, tvarkyti.

„Iki šiol kelius apgadinę gabendami medieną fiziniai ar juridiniai asmenys dažnai likdavo nežinomi. Naujasis aprašas leidžia savivaldybėms tuo metu, kai tikimybė sugadinti kelius didžiausia, turėti informaciją apie miško keliais medieną gabenantį transportą ir asmenis. Tikimės, kad tai padės užtikrinti geresnę kelių priežiūrą“, – sakė aplinkos ministras K. Trečiokas.

Savivaldybės vykdomosios institucijos sprendimas apie nustatytą kelių sugadinimo tikimybės laikotarpį ir apie privalomą informavimą gabenant medieną turės būti patalpintas savivaldybės interneto svetainėje, paskelbtas vietinėje spaudoje, taip pat perduotas Valstybinės miškų tarnybos teritoriniam padaliniui. Valstybinė miškų tarnyba savivaldybių pateiktą informaciją skelbs savo interneto svetainėje.

Medienos siuntėjas savivaldybę, kurioje yra apvaliosios medienos pakrovimo vieta, privalės informuoti ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki numatyto medienos gabenimo. Jis turės raštu, faksu ar elektroniniu paštu informuoti apie medienos siuntėją, vežėją, transporto priemonę, pakrovimo vietą, planuojamą medienos gabenimo maršrutą ir įsipareigojimus suremontuoti sugadintą kelią. 


Aplinkos ministerijos visuomenės informavimo skyrius
Comments