Naujienos‎ > ‎

Paroda Baltijos miškai 2012

Mažeikių urėdija paskelbė 2012-04-03 12:22

Norintys pažangiai tvarkytis ar tiesiog neatsilikti nuo gyvenimo iki šiol vykdavo į tolimesnes šalis – Švediją, Vokietiją, Čekiją ir kitur, kur nuo seno rengiamos stambios miškininkystei skirtos parodos. Dabar bus paprasčiau. Ir pareikalaus mažiau laiko bei piniginių sąnaudų. Šiemet visai šalia Ukmergės, tik 70 km nuo Vilniaus, ir, galima sakyti, pačiame Lietuvos viduryje, bus surengta pirmoji tarptautinė paroda po atviru dangumi „Baltijos miškai 2012“. Kad dalyviams ir lankytojams būtų patogiau, parodą sudarys devynios sritys:

• medelynų technika, įranga ir priemonės;

• miško atkūrimo ir įveisimo technika;

• miškų apsaugos priemonės ir įranga;

• miškų infrastruktūros tvarkymo ir priežiūros technika ir priemonės;

• miškų priežiūros ir tvarkymo technika;

• biokuro ruošimo technika;

• miško kirtimo technika;

• medienos transportavimo priemonės;

• technika smulkiajam verslui ir miškų ūkiams.

Parodoje vyks konferencija-diskusija aktualiausiais miškininkystės klausimais.
Generalinis parodos rėmėjas – tarptautinė korporacija Stihl. Tikimasi, kad, be Baltijos valstybių, šioje parodoje dalyvaus miškininkyste ir medienos apdirbimu užsiimančios bendrovės iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Vokietijos.
Renginys vyks gegužės 31–birželio 2 d. Ukmergėje.
Per dvidešimt dvejus atkurtosios valstybės metus Lietuvoje vyko daugybė įvairiausių parodų. Kai kurios iš jų tapo tradicinėmis ir lankytojų bei dalyvių ypač mėgstamomis: Ką pasėsi, Sprendimų ratas, Resta, tarptautinė Vilniaus baldų paroda ar tarptautinė Vilniaus knygų mugė (pastaroji lankytojų skaičiumi, beje, jau antri metai pirmauja). Nebuvo užmiršta ir miškininkystė. Tačiau iki šiol šalyje nebuvo atskiro šios srities renginio. Ji vis glausdavosi prie žemės ūkiui skiriamų parodų, kurios kasmet vyksta Kaune – antrame pagal dydį Lietuvos mieste. Taigi dėmesio šiai sričiai akivaizdžiai trūko. Be to, plačiau pasižvalgius aplinkui, įsitikinta, kad ir artimiausi kaimynai stambesnių renginių, susijusių su miškų įveisimu, priežiūra ar naudojimu, nerengia. Gaila, nes paroda paprastai ir būna ta vieta, kur galima susipažinti su atitinkamos srities naujovėmis, pasiekimais, vertinga patirtimi, susitarti dėl naudingo bendradarbiavimo arba net ir pasirašyti sutartį dėl kokio gaminio, paslaugos ar naujos technikos įsigijimo. Kiekviena paroda skatina pažangą, vystymąsi ir neabejotinai atveria naujas galimybes siekti geresnių rezultatų. Tai svarbu visiems: ir dirbantiems vienoje ar kitoje srityje, ir tiems, kurie tiesiogiai naudojasi to darbo vaisiais.
Lietuvai ir jos žmonėms miškas visais laikais buvo svarbus. Jis ir šildo, ir maitina, ir teikia vertingą žaliavą būstui statytis ar baldui gaminti, ir švarina orą, reguliuoja aplinkos drėgnumą bei temperatūros pokyčių staigumą, teikia vertingą poilsį kiekvienam iš mūsų bei prieglobstį beveik pusei pasaulyje esančių gyvybės rūšių. Ir įvairiapusiam verslui plėtoti miškas suteikia neblogų galimybių. Tad nenuostabu, kad šalyje yra apie 250 000 privačių valdų savininkų, veikia daugiau negu pusė tūkstančio įvairių bendrovių ir įmonių, teikiančių miško įveisimo, priežiūros, medienos ruošos, apdorojimo ar kitas su miškininkyste susijusias paslaugas bei siūlančių įsigyti šioje srityje naudojamos technikos. O profesionalūs krašto miškininkai, susibūrę į 42 valstybei priklausančias urėdijas, sėkmingai prižiūri ir tvarko šiek tiek daugiau negu pusę visų krašto miškų – apie 2,200 tūkst. ha.
Norintys dalyvauti tarptautinėje miškininkystės parodoje kviečiami registruotis:

Tel. +370 686 07 830, el. p. se.dainius@gmail.com

Comments