Naujienos‎ > ‎

Pašilės miške - vyko miško technikos paroda

Mažeikių urėdija paskelbė 2012-06-04 23:40   [ atnaujinta 2012-06-04 23:42 ]

Pašilės miške vyko tarptautinė miškininkystės paroda, kurioje eksponuojama daugiau nei 70 firmų gaminama šiuolaikinė miško ūkio technika. Ją apžiūrėjo nemažas valstybinių bei privačių miškų miškininkų bei medienos ruošos specialistų būrys. Naujomis technologijomis Lietuvos miškuose domėjosi ir Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas bei žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius. Parodos dalyvius bei jos lankytojus Pašilės miške sveikino Ukmergės miesto meras Algirdas Kopūstas.

Parodoje - 70 firmų technika  

   Žvilgėjo naujutelaitė medelynų technika -  sėjamosios, daigų iškasimo, sodmenų pikiavimo, jų iškasimo, surišimo kombainai, lankenos, purkštuvai, tręštuvai, smėlio barstytuvai... Įvairių modelių, modifikacijų, našumo ir galių, miškakirtės, medvežės, miškavežiai, savikrovės priekabos, vilkikai, kombinuotos mašinos, pakrovėjai, medienos bei šakų smulkinimo agregatai, sodintuvai, žemės ruošimo padargai.... Vieni – vienų firmų gamybos, kiti – kitų. 70 prekinių ženklų. Tiek švedų, suomių, vokiečių, lenkų bei kitų šalių firmų gaminamos technikos iš pat ryto jau stovėjo miške. Ją demonstravo 50 Lietuvoje šia technika prekiaujančių įmonių. 
   Į parodą susirinko nemažas būrys valstybinių bei privačių miškų miškininkų, medienos ruošos bei miško technikos specialistų.
   „Vakarų Europos paroda atėjo ir į Lietuvą“, - parodą Pašilės miške atidarė jos organizatorius bei rengėjas žurnalo „Miškai“ vyriausiasis redaktorius Albertas Žostautas. Pasak jo, tokio masto miško ūkio technikos paroda Lietuvoje surengta pirmą kartą. Juo labiau miške, kur yra visos galimybės techniką išbandyti ir praktiškai patikrinti jos galimybes.

Arklių laikai praėjo

   Miško technika nėra pigi, tačiau, pasak parodos organizatoriaus ir rengėjo, technikos sektorius yra labai svarbus miškų ūkiui.  „Nuo jo priklauso ne tik miškų įveisimo, jaunuolynų ugdymo kokybė, medienos ruoša, bet ir miške dirbančių žmonių sauga “, - pastebėjo jis.
  „Kai kas bando priekaištauti: kam jums tokia brangi technika? Jiems gal ir gražu, kai medieną traukdavome  arkliais, bet arklių laikai pasibaigė“, - paantrino jam Generalinės miškų urėdijos (GMU) atstovas, generalinės miškų urėdijos vyriausiasis patarėjas Andrius Vancevičius.  
   Pasak jo, kaip svarbu naujos technologijos miške tampa akivaizdu ypač tokių stichinių nelaimių, kaip 2010 metų škvalas, metu. GMU atstovas abejojo, ar neturėdamos modernios technikos, urėdijos būtų galėjusios taip, kaip šiandien, sutvarkyti stichijos nuniokotus miškus.

Paroda padeda apsispręsti 

   Valstybinių miškų valdytojoms - šalies miškų urėdijoms, kurių atstovų į parodą pirmą dieną susirinko daugiausia,  pažangi miškų technika nėra naujiena. Dauguma jų jau turi įsigiję miškakirtę, medvežę ar kitą panašią į šioje parodoje demonstruojamą  techniką.
   „Mes važinėjome po pasaulį, tyrėme jo rinką, analizavome - žiūrėjome, kur ir kokią techniką geriau mums įdiegti savo miškuose“, - sakė Ukmergės miškų urėdijos, kurios miške vyksta paroda, urėdas Vigantas Kraujalis.
   Dabar, kai tokios parodos vyksta ir Lietuvoje, pasak jo, tai - didelis žingsnis į priekį. Ukmergės miškų urėdija pernai įsigijo modernią miškakirtę, ateityje ketina pirkti ir miškavežį.
Miškų ūkio technikos parodoje, kaip ir salone, žinoma, nenupirksi. Tačiau paroda padeda apsispręsti.  
   „Dabar - ne 90-ieji metai, kai tokios technikos nebuvome matę“, - sakė parodoje sutiktas Kėdainių miškų urėdas Juozas Girinas. Kėdainių miškų urėdijoje netrūksta ne tik našios europietiškos technikos, bet yra ir Lietuvoje sukonstruotos. Gilių sėjamoji – pagal J. Girino idėją. 
   Tačiau lietuviškos ar europietiškos technikos parkas dėvisi, sensta fiziškai ir moraliai, jį būtina nuolat atnaujinti ir ieškoti naujų sprendimo būdų.    
   Paroda Kėdainių miškų urėdijai bei jos vadovui J.Girinui - sprendimų ieškojimo ir jų atradimo vieta. „Kartais pavaikščiojus po tokias parodas, ateina minčių, kartais jas išrutuliojame drauge su  miškų technikos inžinieriais,  mokslininkais“, - sakė jis.

Šventė ir miestui

   Pagaliau paroda – tai ir šventė. Ukmergėje ji dar sutapo ir su miesto švente, kuri vyks savaitgalį. 
   Šios dvi šventės susilies į vieną. Miško technikos parodos Pašilės miške dalyvius, lankytojus bei jos svečius pasveikino miesto meras Algirdas Kopūstas.  „Džiaugiuos, kad Ukmergės žemėje – tokia paroda, kurios niekada nebuvo“, - sakė jis. 
   Ukmergės meras miškų urėdui V.Kraujaliui įteikė padėkos raštą už padovanotus Pašilės miško ąžuolus. Iš jų medžio skulptoriai Saulius Lampickas iš Alytaus, Adolfas Teresiaus iš Garliavos ir Algirdas Judickas, iš Pivašiūnų (Alytaus r.) išdrožė skulptūras. Jos papuoš Ukmergės miesto erdves.

Aplankė ir ministras

   Miškų ūkio technikos parodą aplankė ir Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas bei žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius. „Valstybės miškuose diegdami pažangias technologijas esate teisingame kelyje“, - miškininkus pagyrė žemės ūkio ministras.
   Jis  pastebėjo, kad nors ir esama nuomonės, jog miškininkai miškus tik kerta, miškų šalyje daugėja. „Nuo nepriklausomybės atkūrimo pradžios miškų šalyje jau trim procentais daugiau“, - pasidžiaugė ministras.  
   Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas J. Šimėnas atkreipė dėmesį, jog valstybinis miškų ūkis Lietuvoje vystomas darniai ir kompleksiškai. „Sunaudojama tik 60 proc. metinio miško prieaugio“, - pastebėjo jis. 
   Svečiai apžiūrėjo parodą, susipažino su kai kuria čia eksponuojama technika. Už žemės ūkio technikos vairo ne kartą sėdėjęs žemės ūkio ministras prisipažino, jog į miškų techniką sėstis nedrįstų - ji kur kas sudėtingesnė.


Paroda „Baltijos miškai 2012“

Žurnalas „Miškai“ / Paroda „Baltijos miškai 2012“


VĮ Ukmergės miškų urėdijos informacija

Comments