Naujienos‎ > ‎

Pasivaikščiojimas po mišką – kokybiškame 15 minučių filmuke

Mažeikių urėdija paskelbė 2014-09-21 23:31   [ atnaujinta 2014-09-21 23:32 ]

„Tauragės kurjeris“, Karolina Stažytė, 2014 09 16


Virš miško kyla saulė. Ten pat, kitoje horizonto pusėje, ji jau leidžiasi. Virš medžių šakų sužėri ilgiausia vaivorykštė. Paveikslas keičia paveikslą, žiemą – pavasaris. Vaizdai – kaip iš paties tikriausio „Discovery channel“ kanalo laidų apie tolimųjų kraštų gamtą. Tauragiškių audiovizualinės komunikacijos agentūros „Wide wings“ ištisus metus kurtame filme apie Tauragės miškų urėdiją atskleidžiamas ne tik mūsų krašto miškų grožis, bet ir įvairiausi miškininkų veiklos atspalviai, jų sunkus triūsas. 
15 minučių trunkančiame filmuke trumpai pristatoma 1849 m. siekianti Tauragės miškų urėdijos istorija. Aptariama miškininkų darbų įvairovė: miško auginimas (sėklų paruošimas ir pasėjimas iškirstuose plotuose), naudojimas (kirtimas ir medienos pardavimas), saugojimas nuo gaisrų pavojaus, 60 rekreacinių zonų priežiūra, kelių tiesimas (urėdijai priklauso apie 300 km kelių), bendravimas su urėdijos teritorijoje įsikūrusiais žmonėmis, bendruomenėmis. Tiesiog pristatomas pilnas urėdijos veiklos paketas – kompleksinis miškų ūkio tvarkymas.
Kalbėdamas filme, Tauragės miškų urėdas Robertas Piečia pabrėžia, jog per pastaruosius metus Lietuvos miškingumas išaugo nuo 30,9 iki 33,4 proc. Mokslininkų duomenimis, Lietuva įvardijama kaip geriausiai miškais besirūpinanti valstybė pasaulyje.
– Miškas visiems vienodas. Neskiria jis, ar žmogus geras, ar blogas. Visus priima. Kai pažįsti mišką, jis tau tampa savas, mielas. Tuomet jame smagu būti, smagu dirbti. Man tai vieta, kurioje jaučiuosi gerai. Jaučiu, kuo jis gyvena, jaučiu, kada serga, – apie mišką šiltai atsiliepė urėdijos Miško apsaugos inžinierius Saulius Austrevičius.
Pasak jo, filmo kūrimo procesas truko apie 1,5 metų. Atvaizduoti visi keturi metų laikai: ką miškininkai veikia miške žiemą, o ką – vasarą.
– Norėjosi pakelti urėdijos prestižą, į mišką pažvelgti naujoviškai, sulaužyti kai kuriuos mitus, pavyzdžiui, kad miškininkas – tai tik malkų kirtėjas ar kad girininkai – meniški svajokliai, apie kurių darbus niekas nežino. Norėjosi atskleisti kitus miškininkų veiklos atspalvius. Juk miškininko geri darbai pasimato tik po 10–20 metų. Ir tai, ar jie geri, įvertina tik kitas miškininkas, – dėl ko urėdija nusprendė, jog reikia kurti filmą, paaiškino S.Austrevičius. – Su „Wide wings“ bendravome ir anksčiau. Jie kūrė mums reklaminį klipuką apie biokuro gamybą. Tad net nesvarstėme, kas kitas galėtų atlikti filmavimo darbus. Jie kitokie, modernūs, nebrangūs ir tikri profesionalai.
Galutinį rezultatą Tauragės miškų urėdijos darbuotojai išvydo birželį ir liko daugiau nei patenkinti. Vaizdo kokybė ir jausmo, koks užplūsta būnant miške, perteikimas pranoko lūkesčius.
– Teištarėme „wow“. Geresnio montažo nesu matęs. Vaizdas prilygsta per „Discovery channel“ rodomiems filmams apie Afriką. Žinote, laidų apie miškus mūsų televizijoje netrūksta, bet jos tokios statiškos, daug statistikos, faktų. „Wide wings“ orientavosi į miške daug laiko praleidžiančius žmones, perteikė jų istorijas, jausmus. Rugsėjo priešpaskutinį savaitgalį švenčiama Miškininkų diena. Tikimės, ta proga filmukas pasieks ir televizijos ekranus, – pagyrų negailėjo inžinierius.
„Wide wings“ kūrybos direktoriaus Raimondo Kavaliausko teigimu, prie filmuko kūrimo prisidėjo 6 žmonių kūrybinė grupė (konsultavo ir apie 20 urėdijos darbuotojų). Per metus „prisukta“ apie 12 valandų filmuotos medžiagos. Ir visą ją reikėjo sutraukti į 15 min. trumpametražį filmuką. Sunkiausias ir buvo montavimo procesas, visa kita – nerealus malonumas.
– Man tai vienas smagiausių projektų karjeroje. Taip gera buvo pabūti gamtoje, pajusti miško dvasią. Ryte atsikeldavau anksčiausiai, ir į mišką – kylančios saulės tarp medžių filmuoti. Pabuvęs ten namo grįždavau kažkoks kitoks. Tikiuosi, tą jausmą pavyko perteikti filmuke. Pagrindinį uždavinį, manau, įvykdėme – atskleidėme, kiek dvasios miškininkai įdeda į savo darbą, kaip jie myli, puoselėja mišką. Juo gyvena. Tiek daug ir pats sužinojau. Galėčiau miškininkas būti, – šyptelėjo vaikinas.
Filmą galite pažiūrėti „www.youtube.com“ svetainės paieškos laukelyje suvedę „Miškas. Vieta, kur aš jaučiuosi gerai“ arba „Wide wings“ profilyje socialiniame tinkle „Facebook“.Comments