Naujienos‎ > ‎

Šalies miškams – didelis gaisrų pavojus

Mažeikių urėdija paskelbė 2014-07-29 00:20   [ atnaujinta 2014-07-29 00:21 ]

Nuo šiandien, liepos 24-osios, apribojamas lankymasis Neringos miesto savivaldybės administruojamos teritorijos miškuose. Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į tai, kad miškų gaisringumas Kuršių nerijoje pasiekė III klasę, ir į vakar kilusį miško gaisrą rusiškoje nerijos dalyje kaimyninėje Kaliningrado srityje. Apriboti lankymąsi nerijos miškuose rekomendavo Aplinkos ministerija.

Ministerija kreipiasi ir į kitas šalies savivaldybes ir kviečia taip pat apriboti lankymąsi tuose miškuose, kurių didelis gaisringumas. „Dėl karštų ir sausų orų padėtis Lietuvos miškuose šiuo metu gana grėsminga. Saugoti mišką nuo ugnies – ne tik valstybės institucijų, savivaldybių, bet ir kiekvieno Lietuvos gyventojo pareiga. Todėl raginame visas savivaldybes ir visus gyventojus kuo atsakingiau saugoti Lietuvos žaliąjį rūbą“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Apie pastebėtus gaisrus reikia pranešti aplinkos apsaugos darbuotojams, policijai, priešgaisrinėms, miškų ir kitoms tarnyboms arba bendruoju pagalbos telefonu 112.


Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, kai kurių Lietuvos regionų miškų gaisringumas jau pasiekė IV klasę – tai didelis gaisrų pavojus.

Aplinkos ministerijos visuomenės informavimo skyrius

Comments