Naujienos‎ > ‎

Trijose miškų urėdijoje nustatytas aukščiausios klasės miškų gaisringumas

Mažeikių urėdija paskelbė 2014-08-07 23:45   [ atnaujinta 2014-08-08 00:09 ]

Miško gaisrų pavojus šalyje neatslūgsta. Šiandien, rugpjūčio 7 d., daug kur vyrauja trečios ir ketvirtos, o Tauragės, Alytaus ir Prienų miškų urėdijų dalyse - penktos (labai didelio gaisrų pavojaus) klasės miškų gaisringumas. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos prognozuoja, kad rugpjūčio 8 d. gaisringumo lygis mažės, tačiau dar daug kur išliks trečios bei ketvirtos klasės. 
Liepos 24-ąją, po išvakarėse kilusio miško gaisro Kuršių nerijos dalyje, priklausančioje Rusijos Federacijai, apribotas lankymasis Kuršių nerijos miškuose. Aplinkos ministerija ir Generalinė miškų urėdija kreipėsi ir į kitas šalies savivaldybes, pakvietusi taip pat apriboti lankymąsi tuose miškuose, kurių didelis gaisringumas. „Dėl karštų ir sausų orų padėtis Lietuvos miškuose šiuo metu gana grėsminga. Saugoti mišką nuo ugnies – ne tik valstybės institucijų, savivaldybių, bet ir kiekvieno Lietuvos gyventojo pareiga. Todėl raginame visas savivaldybes ir visus gyventojus kuo atsakingiau saugoti Lietuvos žaliąjį rūbą“, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.
Nusistovėjus sausiems, karštiems orams ir padidėjus miškų gaisringumui vidaus reikalų ir aplinkos ministrai Dailis Alfonsas Barakauskas ir Kęstutis Trečiokas bendru laišku paragino šalies savivaldybes ypatingą dėmesį skirti gaisrų rizikai mažinti, miškų lankytojų informavimui ir kontrolei stiprinti. 
Siekdamos išvengti miško gaisrų, miškų urėdijos teikė rekomendacijas, o lankymąsi administruojamų teritorijų miškuose fiziniams asmenims uždraudė 10, o laikinai apribojo 16 iš 60 savivaldybių (žiūrėti žemėlapį). 
Šalį užplūdęs karštis, keliantis miškininkams galvos skausmą, prišaukė ir gaisrų. Nuo liepos vidurio jau užfiksuoti 36 gaisrai, išdegė 6,9 ha miško. Didžiausias gaisras nustatytas Prienų miškų urėdijoje. Čia liepos 28 dieną ugnis apėmė 0,92 ha privataus miško. Liepos 25 dieną išdegė 0,79 ha irgi privataus miško Rietavo miškų urėdijos Žadvainių girininkijoje, liepos 26 dieną – išdegė 0,6 ha valstybinio miško Trakų miškų urėdijos Onuškio girininkijoje ir pusė hektaro privataus miško Mažeikių miškų urėdijoje. Veisiejų miškų urėdijoje liepos 30 dieną Skuisto miške užsidegė malkos. Jų sudegė keli kubai. Taip pat išdegė 15 arų miško paklotės. Rugpjūčio 31 d. nustatytas gaisro židinys Veisiejų seniūnijoje, Rūdos miške, kuris priklauso privačiam asmeniui. Nuo ko kilo gaisrai, neaišku. Galbūt neatsargiai pasielgė miške buvę uogautojai ar kiti lankytojai. Rūdos miške žala padaryta nedidelė – apdegė tik miško paklotė. Veisiejų urėdijos vyriausiasis miškininkas Rimas Tumosa teigia, kad gaisrą laiku pastebėjo neseniai įrengta antžeminė automatinė miško gaisrų stebėjimo sistema bei akyli operatoriai, tiksliai nustatę jo židinį. Abu gaisrus miškininkai gesino padedami Druskininkų bei Veisiejų gaisrininkų.
Sausra ir kylantys miško gaisrai vargina ne tik Lietuvą, bet ir kitas Europos šalis. Štai Švedijoje jau savaitę liepsnoja miško gaisras, apėmęs apie 10 tūkst. ha, jau pareikalavęs ir žmonių aukų.

Generalinė miškų urėdija
2014-08-07


Comments