Naujienos‎ > ‎

dalyvavome tarptautinėje parodoje „Baltijos miškai 2013“

Mažeikių urėdija paskelbė 2013-05-27 06:13   [ atnaujinta 2013-05-27 06:18 ]
Ukmergės miškų urėdijoje esančiame Pašilės miške organizuotoje parodoje pristatyta įvairi miško technika bei miško darbai, valstybinių miškų bei mokslo ekspozicijos, lietuvių gamintojų produkcija ir kt. 
Parodos atidaryme dalyvavo aplinkos viceministras L. Jonauskas, Aplinkos ministerijos kancleris R. Klovas, Lietuvos miškininkų sąjungos prezidentas doc. E. Bartkevičius, Generalinės miškų urėdijos vyriausiasis patarėjas A. Vancevičius, Ukmergės miškų urėdijos urėdas V. Kraujalis, parodos organizatoriai.
Penktadienį Pašilės miške vyko kūrybinio jaunimo šventė „Mano pasaulis miške“, kurią organizavo Ukmergės miškų urėdija. Jos metu jaunieji kūrėjai ne tik pristatė savo kūrinius - vaikai skaitė ir vaidino vieni kitų inscenizuotus kūrinius, bet ir vyko miškininkų bei moksleivių diskusija, viktorina, susitikimas su knygų apie miškus bei gamtą autoriais ir leidėjais. Visiems vaikams ir mokytojams buvo įteikiamos padėkos bei dovanojamos knygos, kurias teikė aplinkos ministras V.Mazuronis, generalinis miškų urėdas B.Sakalauskas, Ukmergės miškų urėdas V.Kraujalis.  
Parodoje miškų urėdijų atliekamų darbų bei funkcijų ekspoziciją pristatė Kėdainių ir Raseinių miškų urėdijos. Savo veiklą pristatė Aleksandro Stulginskio universitetas ir Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija. Parodoje pristatytas aštuonratis - lietuvių dar prieš Antrąjį pasaulinį karą išrasta ir sukurta unikali važiuoklė – šiuolaikinės medkirtės ir medvežės pirmtakė, taip pat Kauno technologijos universiteto mokslininkų išradimas, sukurtas siekiant apsisaugoti nuo miško vagysčių ir nuo medienos grobstymo iš sandėlių - į rąstą montuojamas prietaisas, savotiška vinis, kuri leidžia navigacijos sistemoms stebėti rąsto judėjimą. Parodoje galima išvysti ir vienintelę Baltijos šalyse šakų pakavimo mašiną, kuri panašiai kaip ir šieno ritinius formuojantys įrenginiai, šakas ar plonus medžius suspaudžia į ritinius. Įvairius darbo prietaisus, tarp jų ir skraidyklę oktokopterį, pristatė Lietuvos nepriklausomų medienos matuotojų asociacija, Valstybinė kelių transporto inspekcija demonstravo medienvežių svėrimo technologiją ir kt.
Comments