Naujienos‎ > ‎

Kamanų rezervatas kviečia pasigrožėti rudenine gamta

Viktoras Kalnikas paskelbė 2012-09-24 02:02   [ atnaujinta 2012-09-24 02:04 ]
    
GAMTOS SPALVOS VEIKIA ŽMOGAUS SAVIJAUTĄ
   
     Rudenį, kai vis rečiau tenka pasimėgauti saulės „voniomis“, dažnesni lietaus debesys mus slegia,  vis dažniau apima niūri nuotaika, kamuoja irzlumas ir nuovargis. Kamuojant liūdesiui ar patyrus stresą, pirmiausia reikėtų atsigręžti į motiną GAMTĄ. Tai ji mus sukūrė, o taip pat ir gydo.
Miškas – daktaras
Gydymas spalvomis vis labiau populiarėja visame pasaulyje. Spalvų poveikį mes sąmoningai jaučiame kasdien. Pavyzdžiui, išvykstant į mišką. Žmogus praleidęs bent keletą valandų miške ar parke, pasijunta tarsi „apsivalęs“ nuo blogų minčių, prastos savijautos, pasisemia gerų emocijų. Rudenėjanti, kasdien prisipildanti vis naujomis spalvomis, gamta veikia kiekvieną žmogų skirtingai.  
ŽALIA spalva dažniausiai žmogų veikia raminančiai. Ji kelia didesnį pasitikėjimą savimi, suteikia poilsį akims, padeda atsipalaiduoti, sukuria vidinės harmonijos pusiausvyrą. Šia spalva tinka dekoruoti miegamojo kambario sienas tiems, kuriuos kankina nemiga. ORANŽINĖ spalva padeda įveikti depresiją, nuovargį, baimę, sukelia malonias svajones, žadina geras mintis apie sveikatą, jaunina ir stiprina organizmą. RAUDONA kelia darbingumą, skatina medžiagų apykaitos procesus ir pagerina kraujotakos sistemos darbą, būtent todėl ji gali sušildyti kūną ir atgaivinti žmogaus jausmus. GELTONA – padeda įveikti depresiją ir liūdną nuotaiką, ji padeda į pasaulį pažvelgti paprasčiau. Ši spalva stiprina centrinę nervų sistemą, padeda greičiau įsisavinti gaunamą informaciją, suteikia optimizmo ir pasitikėjimo savo jėgomis.
Kamanose pailsėsite
Geriausiai spalvų terapija gydo pati gamta, savo grožiu ir spalvų įvairove, o dar prie viso to prisideda grynas oras. Tad nepamirškite aplankyti rudenėjančią motiną GAMTĄ ir pasinaudoti jos teikiamomis gydymo galiomis. O tai geriausia padaryti natūralioje, be žmogaus įsikišimo funkcionuojančioje gamtos salelėje – Kamanų valstybiniame gamtiniame rezervate. Užsisakius iš anksto ekskursijas Kamanų mokomuoju taku, galėsite pasigrožėti besikeičiančiomis nuostabiomis gamtos spalvomis, tyriu oru atjauninti kūną ir sielą, atitrūkti nuo kasdienių darbų ir rūpesčių. Iki susitikimo KAMANOSE!
 
 
Aušra Urbonienė
Vyr. ekologė
Comments